"Українська залізобетонна компанія"

Перетинки залізобетонні

Перетинки залізобетонні знаходять широке застосування в будівельній індустрії і займають досить високе місце серед сучасних будівельних матеріалів завдяки своїй надійності, довговічності і дуже великому асортименту, завдяки технології їх виготовлення, яка при всій простоті дає високоефективні результати. Вся справа в тому, що при виробництві залізобетонних перетинок, бетонну суміш заливають у форми, в які заздалегідь покладена сталева арматура, зварена в каркаси. В результаті цього, металева арматура, будучи як би «скелетом» залізобетонних виробів, приймає навантаження на розтягнення і вигин, а бетон - на стиск. Поєднання бетону і сталі дозволяє об'єднати кращі якості обох матеріалів, компенсуючи при цьому недоліки один одного.

Незважаючи на свої малі габарити і відносно невелику вагу (деякі перетинки залізобетонні можна монтувати «голими» руками, без застосування будівельної техніки), залізобетонні перетинки займають гідне місце серед інших залізобетонних виробів, так як без них неможливо побудувати жодної будівлі з кладкою з цегли, каменів бетонних , пінобетонних та інших будівельних матеріалів, так як при цегляній кладці наступний ряд без додаткової опори виконати неможливо.

Саме для опори тієї частини кладки, яка проходить над прорізом (віконним, дверним та іншими) і потрібні армовані залізобетонні перетинки.

Є основні типи залізобетонних перетинок, основні параметри і розміри для будівель:

Типи перетинок:

ПБ - брускові, шириною до 250 мм включно;

ПП - плитні, товщиною не менше 250 мм;

ПГ - балкові, з четвертиною для опори або примикання плит перекриттів;

ПФ - фасадні, виходять на фасад будівлі і призначені для перекриття прорізів з четвертинами при товщині виступаючої частини кладки в отворі 250 мм і більше.