"Українська залізобетонна компанія"

Плити перекриття

Плити перекриття, їх характеристики, які плити правильно вибрати. Екструзійні (екструдерні) плити

В Україні на даний момент існує два основних види застосовуваних плит перекриття: 1)звичайні круглопустотні залізобетонні плити перекриття з використанням арматурного каркасу; 2) а також набуваючі популярності панелі за фінською технологією безопалубного формування, так звані Екструзійні панелі з використанням металічних тросів. Що це за панелі? Давайте розберемося більш докладно і подивимося в чому їх особливість і на що слід звертати увагу при виборі того чи іншого ЗБ виробу.

Розміри плит перекриття. Існують три основні ширини – 1,0м; 1,2м; 1,5м. Для розрахунків потрібно розуміти, що реальна ширина на 1 см менше від заявленої. Найпоширеніша ширина - 1,2 метра. Довжина плити перекриття може мати значення від 1,5 до 9 метрів з кроком 10 см. У той же час, реальна довжина на 2 см менше. Стандартна висота 22 см.

Переглядаючи каталог по Екструзійних плитах, ми дізнаємось, що виробники пропонують масу варіантів конструкцій плит.

Вони можуть бути різної висоти: 220мм; 320мм; 400мм; 500мм. По ширині - 1 метр або 1,2 метра. Також існує три варіанти армування: А; Б; В. Довжина плити, фактично, може бути будь залежно від висоти - до 20 метрів.

Навантаження на плити перекриття. Якщо раніше випускалися круглопустотні плити перекриття під такі навантаження як 400 або 600 кілограм на метр квадратний, то на сьогодні мінімальне значення навантаження становить 800 кг/м2. Це абсолютно не випадково, оскільки різниця в ціні не має істотних відмінностей, і виробникам не було сенсу підтримувати занадто широку номенклатуру плит по навантаженню.

Як правило, стандартне середнє навантаження на перекриття в житловому будинку на квадратний метр підлоги становить від 100 до 200 кг/м2, так що плита перекриття з індексом 800 в 4 рази перекриває потреби звичайного житлового будинку. З іншого боку маючи такий запас по міцності з'являється можливість опори на сусідні плити ділянки моноліту, в ситуації, коли немає можливості покласти плиту. Наприклад, коли в місці передбачуваного монтажу плити знаходиться димохід. У такій ситуації створюється опалубка під монолітну ділянку, а арматура заводиться на поруч лежачі плити перекриття.

Також можлива ситуація коли на плити перекриття необхідно поставити перегородку між кімнатами. Дуже поширена ситуація. Ось саме в цих випадках нам потрібно додатковий запас міцності. Для того, щоб надалі спати спокійно, перед замовленням плит перекриття для дому, обов'язково необхідно переконатися в значеннях планованих навантажень. Розрахункове навантаження на кожну плиту не повинне перевищувати її фактичний параметр допустимих навантажень, зазначений заводом ЗБВ. Фахівці з будівництва та залізобетонним конструкціям зможуть розрахувати ці значення за проектом вашого будівництва.

Переглядаючи інформацію по Екструзійним плитам перекриття слід звернути увагу - при різних значеннях цих параметрів: висота, ширина, довжина, тип армування - ми отримуємо абсолютно різне допустиме навантаження на метр квадратний! Наприклад, якщо на плиту 1,2 метра шириною; 22 см заввишки; довжиною 4,5 метра і армуванні класу А допустимої навантаженням є 820 кг / м2. Це практично ідентична звичайної круглопустотної плити перекриття тих же розмірів. Така ж залізобетонна плита, але з довжиною в 6 метрів має допустиме навантаження всього 350 кг/м2. І міжкімнатний простінок зверху на таку панель перекриття вже не положити. Для такої плити перекриття необхідно армування мінімум класу Б, що дасть нам допустиме навантаження 850 кг/м2.

Компанії реалізують залізобетонні вироби і екструзійні плити, шляхом спрощення сприйняття інформації для покупця і самостійно підбирають клас армування, щоб підсумкове допустиме навантаження було в районі 800 кг/м2. Звичайно, покупець може уточнити потрібний йому клас навантаження та армування і на етапі замовлення конкретного розміру, уточнити і конкретне навантаження, в більшості випадків воно йде в сторону збільшення. Так що в прайсах по екструзійним плитам безопалубного формування у більшості компаній ви зустрінете знайому вам по звичайних круглопустотнім плитам маркування допустимого навантаження зі значенням в 800 кг/м2.

Для висоти 22 см на 1,2 м плити, таким чином, максимальна довжина для забезпечення прийнятної несучої здатності буде 8 метрів. При армуванні класу В така плита здатна нести 740 кг / м2. Можна виготовити довшу плити, аж до 11 метрів, але тоді дуже ретельно треба прораховувати навантаження. Або вибирати більш високу плиту. Наприклад наступна плита по висоті - 32 см, то вона здатна нести навантаження 800 кг / м2 при довжині до 12 метрів. Більш ніж достатньо для великого котеджу.