"Українська залізобетонна компанія"

Прогони залізобетонні

Прогони залізобетонні ПРГ призначені для перекриття прорізів в стінах громадських будівель з цегли або стінових блоків. Прогони розраховані під розрахункове навантаження 4000 кгс/м, тобто використовуються в несучих стінах.

Прогони залызобетонні ПРГ є горизонтальним конструктивним елементом будівлі і призначаються для перекриття різних (дверних і віконних, в першу чергу) стінних прорізів. Стійкість залізобетонних прогонів досягається в тому числі за рахунок того, що вони спираються на балки, ферми та інші несучі конструктивні елементи будівлі. Найбільш затребуваний різновид цього залізобетонного виробу маркується як ПРГ (залізобетонний прогон) і являє собою прогон прямокутного перетину. Також можна зустріти терміни Z-образні і С-образні прогони. Останні використовуються як складова частина каркасів для навісних фасадів будівель, але це не залізобетонні вироби, а металеві профілі. У той час як на прогони із залізобетону в подальшому вкладаються плити ЗБВ або настил.

Прогони виготовляються з важкого бетону марки М-250 на стиснення, а для довжини 6 метрів - М-350. Армування можливе 2-х варіантів: попередньо-напружені, армовані попередньо-напруженими арматурними стрижнями марки АтV і просторовими каркасами і ненапружені, армовані тільки просторовими сталевими каркасами.

Марки залізобетонних прогонів складаються з буквено-цифрових груп, розділених дефісами, і включають: позначення типу конструкції (ПРГ); визначають габаритні розміри в дециметрах (з округленням до цілого числа); несуча здатність, відповідна розрахунковому рівномірному навантаженню (без урахування власної маси, в тоннах на метр); вид бетону, виражений літерним позначенням (Т? важкий бетон).

Наприклад: ПРГ 60.2.5-4АтV - прогін прямокутного перетину довжиною 5980 мм, шириною 200 мм, висотою 500 мм під розрахункове навантаження без врахування власної ваги 39,2 кН/м (4 тн/м), армований сталлю АтV, тобто попередньо-напружений.