"Українська залізобетонна компанія"

Сходинкові марші та сходинокові площадки

Збірні залізобетонні сходи є вогнетривкими конструкціями і монтуються в спеціальному приміщенні - сходовій клітці. При наявності кранового обладнання для будівництва будинку такі сходи дозволяють працювати раціонально і швидко. Особливо доцільні для швидкісного будівництва збірні сходи з великих залізобетонних елементів: залізобетонні сходинкові марші, сходинкові площадки та сходинки (щаблі). У практиці будівництва житлових будинків найбільшого поширення набули типові залізобетонні сходи з ухилом маршів 1:2. Крім них в котеджах широко застосовуються і більш круті сходи з ухилом 1:1,75 і 1:1,5 , які займають істотно менші площі.

Сходові марші виготовляються декількох типів: СМ - плоскі без фризових ступенів; СМФ - ребристі з фризовими ступенями; СМП - ребристі з двома напівплощадками або з однієї верхньою напівплощадкою. Плоскі та ребристі сходові марші відрізняються один від одного тим, що в одних сходинки виготовлені на армованій плоскій плиті, в інших на двох армованих залізобетонних балках - косоурах. І ті, і інші сходинкові марші є цілісні залізобетонні конструкції, сходинки (щаблі) в яких відливаються разом з плитою або косоурами. Сходові марші типа СМП - більш укрупнені залізобетонні елементі, тут в одну конструкцію об'єднані: ступені, косоури і одна або дві сходинкових напівплощадки.

Залізобетонні сходинкові марші - один з основних елементів при будівництві будь-яких багатоповерхових будівель. Вони являють собою з'єднання декількох сходинок за допомогою бічних, або нижніх напрямних. Сходинкові марші є частиною сходинкової клітки і спираються на сходинкові площадки ( майданчики), які розташовані на несучих балках конструкції. Подібні сходинкові марші дозволяють істотно збільшити швидкість зведення багатоповерхових будинків, а також офісних і виробничих приміщень.

Залізобетонні сходові площадки (майданчики) - конструктивний елемент будівлі, безпосередньо сполучається з сходовим прольотом і монтується в одну з несучих стін. Пристрій сходинкової площадки (майданчика) може бути різним, також як і її несуча здатність, фізичні властивості і стійкість до хімічно активних середовищ. Взагалі, залізобетонні сходинкові площадки (майданчики) виготовляють з бетонів класів B10 і вище. Так як вони не пред'являють серйозних вимог по морозостійкості, то морозостійкість не перевищує показника F100.

Широке поширення, яке знайшли сходинкові площадки (майданчики) в будівництві будинків, пояснюється необхідністю створення в житлових будинках зон громадського користування. Такі площадки (майданчики) армуються з попереднім напруженням арматури сталлю класу A-III і є одними з найміцніших елементів внутрішніх перекриттів. Нарівні з плитами перекриттів, сходові майданчики витримують значні навантаження - як ударні, так і статичні.